H-polymer MS Polymer - Hybridní Polymer white

Značka: Hranipex
165,77 Kč / ks 137 Kč bez DPH
Skladem

Univerzální montážní tmel na různé typy materiálů. Vyznačuje se vysokou počáteční lepicí silou.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Příklady použití:

  • lepení a těsnění stavebních materiálů: přírodního kamene, dřeva, betonu, kovu, cihly, skla, keramiky, omítek, polyuretanu, umělé hmoty, dřevotřísky apod.

  • elastická spojení ve vibrujících konstrukcích

  • spojení prvků z pozinkovaného ocelového plechu, mosazi a jiných kovů


Charakteristika:

Univerzální lepidlo na bázi hybridního polymeru (modifikovaný silan). Vyznačuje se vysokou počáteční lepicí silou. Dokonale přiléhá ke všem stavebním podkladům, dokonce i k vlhkým povrchům.

H-polymer je bílé lepidlo bez zápachu, neobsahuje rozpouštědla, izokyanáty a silikony. Není citlivé vůči působení chemikálií: slabých kyselin, zásad, a olejů.

Dokonalá počáteční lepicí síla umožňuje lepení bez podpírání lepených prvků. Spoj můžete po ztvrdnutí natřít dokonce i vodovými barvami. Spoj je trvalý, plně odolný vůči změnám atmosférických podmínek a vůči UV záření.

Balení a skladování:

Uchovávejte v originálním obalu v uzavřeném balení při teplotách 5 až 35 °C. Trvanlivost je při dodržení správného skladování 12 měsíců ode dne výroby. Lepidlo uchovávejte mimo dosah dětí a chraňte před mrazem.

Aplikace:

Povrch, na který H-polymer nanášíte, musí být čistý, bez prachu, pylu, mastnoty, rzi a dalších látek snižujících přilnavost. Lepidlo nevyžaduje penetraci, avšak na specifických podkladech může být použití penetračního nátěru nutné.

Před zahájením lepení zabezpečte okraje maskovací páskou. Lepidlo nanášejte pomocí ruční nebo pneumatické pistole na tmely. Nanesené lepidlo je možné vyrovnat pomocí stěrky pro roztírání silikonu namočené v mýdlovém roztoku.

Používejte nářadí z plastu nebo nerez oceli. Lepidlo tvrdne díky reakci s vlhkem ze vzduchu, proto lepte v prostorách s přístupem vzduchu. Nářadí očistěte papírovou utěrkou a umyjte rozpouštědlem.

Doplňkové parametry

Kategorie: Lepidla,čističe
Balení: 290 ml
Doba zpracování: cca 6 min
Doba úplného vytvrzení: 2–3 mm/24 h
Teplota pro aplikaci: +5°C až +35°C
Tepelná odolnost (vytvrzeného výrobku): -40°C až +90°C
Síla, působící při roztrhnutí podle ISO 8339: 2,3 Mpa
Počáteční vazba na horizontální ploše: 500 kg/m2
Počáteční vazba na vertikální ploše: 125 kg/m2
Tvrdost podle Shore A: cca 90 Sh A
Hustota: 1,43 g/cm3
Protažení při přetržení podle ISO 8339: 30 %
Výtěžnost: Z kartuše 290 ml získáte cca 23 bm spoje s průměrem 4 mm bílá