H-Silicone mirror transparent 310ml

Neohodnoceno
Značka: Hranipex
168,19 Kč / ks 139 Kč bez DPH
Skladem

Montážní lepidlo/tmel na připevňování zrcadel na různé podklady.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Příklady použití:

  • připevňování zrcadel na podklady, např. glazura, sklo, omítka, beton, deska OSB, dřevo, překližka
  • lepení zrcadlových mozaik ve sprchových kabinách
  • připevňování zrcadel na povrchy vystavené vibracím a pnutí (nové stavby)
  • připevňování velkorozměrných desek lacobel (stavební systémy s posuvnými dveřmi)
  • spárování okrajů zrcadel
  • vlepování zrcadel do kovových dřevěných a plastových rámů
  • připevňování skleněných elementů vně budov

Charakteristika:

H-silicone mirror je jednosložkové lepidlo bez rozpouštědel. Je bezbarvé. Má výbornou přilnavost k většině materiálů a podkladů používaných ve stavebnictví. Tyto podklady jsou zejména sklo, surové a lakované dřevo, glazura, cihly, beton, plynobeton, cement, malta, skleněné lamináty, kovy a většina neplastických umělých hmot. Přípravek díky své výborné konzistenci a barvě umožňuje utěsnit okraje zrcadel.

Balení a skladování:

Uchovávejte v originálním obalu v uzavřeném balení při teplotách 5 až 35 °C. Trvanlivost je při dodržení správného skladování 12 měsíců ode dne výroby. Lepidlo uchovávejte mimo dosah dětí a chraňte před mrazem.

Aplikace:

Před použitím vyčistěte povrch, na který má být silikon nanesen. Povrch zbavte prachu, pylu, tuku, maziva, rzi a dalších látek, které snižují přilnavost. Skleněné, dřevěné a glazurované
povrchy odmastěte pomocí alkoholu, extrakčního benzínu nebo jiného rozpouštědla. Zrezivělé a ocelové povrchy vyčistěte pomocí drátěného kartáčku. Oxidované kovy, např. měď a olovo nejprve vypískujte, a poté antikorozně zabezpečte. Dále před použitím proveďte zkoušky přilnavosti na používaném podkladu. Když lepíte destičky lacobel nebo zrcadla od neznámého výrobce, proveďte zkoušku lepení. Zrcadla musí být v souladu s normou ČSN EN 1036-1 (701040) Sklo ve stavebnictví. Před aplikací silikonu zabezpečte okraje ochrannou páskou.

H-silicone mirror ve většině případů nevyžaduje podklad.Nejprve odřízněte koncovku kartuše a ponechte část závitu. Na část závitu našroubujte aplikátor a odřízněte podle šířky prováděné spáry. Lepidlo můžete nanášet pomocí ručních nebo pneumatických pistolí. Silikon nanášejte rovnoúhlými svislými pásy, nebo bodově s cílem umožnit vypařování. Nanesený silikon pak můžete vyhlazovat pomocí špachtle z umělé hmoty nebo nerezavějící oceli namočené v mýdlovém roztoku.

Počkejte, dokud nedojde k vytvrzení silikonu, ke kterému dochází reakcí se vzdušnou vlhkostí, a teprve poté utěsněte okraje zrcadla. Těsnění provádějte vždy v podmínkách, které umožňují přístup vzduchu. Po přilepení zrcadla ho nechte podepřené několik hodin, doba závisí na vlhkosti a hmotnosti zrcadla.

Pro delší trvanlivost lepidla pravidelně promývejte vytvrzené spáry všeobecně dostupnými prostředky. Po ukončení práce vytřete nářadí ručníkem a omyjte rozpouštědlem.

Doplňkové parametry

Kategorie: Lepidla,čističe
Doba zpracování: cca. 10 min
Doba úplného vytvrzení při zachování relativní vlhkosti 55 %: 2 mm/24 h
Teplota aplikace (používání): +5°C až 40°C
Tepelná odolnost vytvrzeného výrobku: -40°C až +180°C
Příčný modul v tahu při teplotě 23 °C: 0,29 až 0,30 N/mm2
Tvrdost Shore A: 19 Sh A
Hustota: 1,00–1,05 g/cm3
Prodloužení při přetrhnutí dle ISO 8339: 200 %
Výtěžnost: Z kartuše 310 ml se získá cca 18 bm spáry o rozměrech 4x4 mm
Balení: 310 ml

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení