HRANICON 30 kontaktní lepidlo

Značka: Hranipex
373,89 Kč / ks 309 Kč bez DPH
Dodání do 5 dnů
Varianta

Lepidlo na bázi rozpouštědel. Je vhodné pro spojování nejrůznějších materiálů, a proto má velmi široké využití.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Příklady použití:

  • ruční lepení ABS hran
  • lepení polyuretanové a polyetherové pěny
  • lepení dřeva a kovů
  • lepení plastových desek
  • lepení přírodních a syntetických tkanin
  • lepení pravé a syntetické kůže

 

Charakteristika:

Hranicon 30 je lepidlo transparentní až žluté barvy na bázi polychloroprenu. Spoj je pevný a pružný s dobrou odolností vůči stárnutí, vlhkosti a nízké teplotě.

Lepidlo má několik omezení. Nedoporučujeme ho pro lepení plastifikovaného PVC a jeho derivátů, plastifikátory obsažené v těchto produktech by mohly proniknout do vrstvy lepidla a ohrozit tak pevnost spoje.

 

Balení a skladování:

Uchovávejte v originálním uzavřeném obalu při teplotách 10 až 35 °C. V případě skladování při nízkých teplotách je dostačující, abyste lepidlo před použitím zahřáli při pokojové teplotě. Trvanlivost je při dodržení správného skladování 12 měsíců od data plnění.

Aplikace:

Před aplikací Hranicon 30 se ujistěte, že všechny povrchy jsou suché, zbavené prachu, zbavené od znečištění oleji nebo separačními činidly. V případě potřeby můžete použít k vyčištění dílů příslušné rozpouštědlo. Po očištění povrchu aplikujte na oba povrchy lepidlo. Hranicon 30 pomocí štětce nebo špachtle. Lepidlo nanášejte rovnoměrně. Na vysoce porézní povrchy doporučujeme aplikovat dvě vrstvy lepidla.

Po aplikaci lepidla spojte oba povrchy, řádně je k sobě přitlačte, aby k sobě těsně přiléhaly a nevznikaly vzduchové bubliny. Jestliže před instalací uplyne doba delší než určená otevřená doba, proveďte krátkou tepelnou reaktivaci za použití infračervených žárovek nebo pomocí horkovzdušného ventilátoru.

Konečnou pevnost spoje měřte nejdříve po 48 hodinách od aplikace.

Před vytvrzením můžete povrch čistit acetonem nebo univerzálním čističem Hraniclean 01. Po vytvrzení čistěte pouze mechanicky.

Bezpečnostní list

Doplňkové parametry

Kategorie: Kontaktní lepidla
Obsah sušiny: 24–28 %
Viskozita: 7 500–8 500 mPas
Otevřená doba: cca 30 min
Hořlavost: +