UMDS II kombinovaný dřevoobráběcí stroj

Neohodnoceno
Značka: OPP Polička
33 795 Kč / ks 27 929,75 Kč bez DPH
Na dotaz

Detailní informace

Detailní popis produktu

V pořadí již třetí generace kombinovaného dřevoobráběcího stroje v sobě slučuje funkční a estetická vylepšení. Za touto radikální změnou stojí neutuchající zájem uživatelů o tento druh stroje. Zásadní změnou oproti původnímu provedení je osazení agregátu stroje do stojanu kazetového typu, tak jak jej znáte u našich výrobků profesionální řady WMASTER. To s sebou přináší zvýšení pracovní plochy o 40 mm, což se kladně odráží zejména v komfortu obsluhy, lepší ochraně motoru před usazováním pilin a prachu a v neposlední řadě lepší stabilitě stroje. Novinkou jsou i vylepšená přídavná zařízení. Dlabací zařízení je nyní vybavenou kolmým dorazem pro dlabání z čela. Při jeho nastavení do správné polohy máte vždy zaručenou kolmost vrtaných děr. U pilového adaptéru zaznamenáte inovace u vodících pravítek. Ať už se jedná o podélné, či příčné úhlové pravítko, vždy máte perfektní vedení do řezu. Provedení stroje v oblíbené antracitové barvě je dalším z bonusů. Protože víme z čeho a jak vyrábíme, dovolili jsme si poskytnout Vám prodlouženou záruku v delce trvání tří let od data prodeje.

Některé vlastnosti si stroj ovšem zachoval. Jedná se o zejména o univerzálnost použití, kvalitu použitých materiálů, prostorovou nenáročnost a trvalou užitnou hodnotu.

Základní provedení stroje se skládá ze srovnávačky, protahovačky a čelní brusky. Agregát stroje je osazen třífázovým motorem o výkonu 1,5 kW. Stojan stroje má ve své spodní části rektifikační nožičky, které můžete snadno zaměnit za pojezdová kolečka. To je zvláště vhodné v malých prostorech, kde potřebujete stroj často přemísťovat.

Podávací válce protahovačky automaticky posunují materiál. O jejich pohon se stará důmyslný převodový systém odvozený od pohonu brusného kola. Ten je zpřevodován do rychlosti 6 m/min. Válce se automaticky přizpůsobuji tloušťce hoblovaného materiálu.

Horní stoly srovnávačky umožňují srovnávání materiálu podél vodícího pravítka, které je úhlově nastavitelné. Díky tomu můžete během mžiku srážet hrany pod úhlem 45°. Delší fošny je vhodné podepřít pomocnými podpěrnými válečky.

Kotouč brusky má průměr 270 mm a je vhodný pro finální broušení dřeva. Na výběr je několik brusných papírů ruzné zrnitosti, které se přidělávájí pomocí suchého zipu. Díky tomu můžete brusné papíry libovolné vyměňovat dle právě potřebné hrubosti. Novinkou v sortimentu je sklopný stolek brusky, který umožňuje podélné broušení řezů pod úhlem, a to až do 45°.

Doplňkové parametry

Kategorie: Stroj
Průměr nožového hřídele: Ø 100 mm
Délka nožů nožového hřídele: 250 mm
Počet nožů nožového hřídele: 3 ks
Počet otáček nožového hřídele: 3 500 min-1
Rychlost strojního posuvu: 6 m/min
Maximální výška tloušťkování: 60 mm
Maximální šířka tloušťkování a srovnávání: 250 mm
Maximální úběr materiálu při tloušťkování: 2,5 mm
Maximální úběr materiálu při srovnávání: 3 mm
Délka stolů srovnávačky : 600 mm
Délka stolů srovnávačky s prodloužením : 1040 mm
Délka stolu tloušťkovačky: 540 mm
Výška stolu srovnávačky od země: 840 mm
Průměr brusného kotouče: Ø 270 mm
Otáčky brusného kotouče: 250 min-1
Rozměry stolu brusky: 440 x 100 mm
Rozměr stroje - délka x šířka x výška : 600 x 500 x 800 mm
Hmotnost stroje: 88 kg
PARAMETRY ELEKTROMOTORU:
Jmenovitý výkon : 1,5 kW
Jmenovité otáčky: 1 400 min-1
Jmenovité napětí / kmitočet: 400V/50Hz